Nimittäin kerrankin kannatti viettää perjantai päivä aamupäivä 11:00 – ilta 21:00 puunaten yhteistyökykyisiä ja vähemmän yhteistyökykyisiä spanieleita.
Sulkavalla lauantaina oli voittajan helppo hymyillä. Kiitos kuitenkin kaikille hyville kilpakumppaneille kehän laidalla, juuri se tekeekin tästä mukavaa, kun on hyvä porukka ja toisella kerralla toisinpäin 😉
Päivämme oli sinivalkoinen, kun Ralph nappasi kolmannen sertinsä ja Vieno ensimmäisen. Päivä jatkui mukavan punaisena ROPistellen, RYPistellen ja BISsitellen 😉
Adamant’s Renaissance Man ”Ralph” jun PU-1, SERT, VSP
Adamant’s Birthday Party ”Ilona” val ROP, RYP-1, BIS-3 ❤
Adatza’s Miracle So Magic ”Vieno” jun PN-2, SERT
Engwell’s Suzy Quattro ”Ada” vet PN-4, ROP-veteraani, BIS-1 veteraani ❤
Tuntui päivän päätteeksi, että olen mustassa aukossa, muisti palaa pätkittäin, ei meinannut päivän mukavuuksia käsittää todeksi!
Sunnuntai päivänä otimme rennosti, mutta päivän tähti olikin Seinäjoen kultapoikamme Into, joka nappasi myös ensimmäisen sertinsä ja oli VSP!
Adatza’s Boss In Motion ”Into” jun PU-1, SERT, VSP
Onnea kasvateille tuloksista ja hyvästä hoidosta!
Viikonlopun koirien kohokohta oli, kun pääsivät hikisen päivän jälkeen pulikoimaan 😉